Rozwiązanie:
Managed Services
Branża:
Moda
Core sector:
Handlu hurtowego
Zapewnienie sprawnej obsługi sprzedaży sklepu internetowego dzięki usługom Amazon Web Services
Wyzwanie
Lisbon sp. z o.o., właściciel marki Fasardi, jest polską firmą odzieżową działającą na rynku od 2015 roku. Początkowym sukcesem firmy Lisbon była sprzeadż hurtowa na rynkach europejskich. Z czasem firma otworzyła się na klientów detalicznych oraz otworzyla kanał sprzedaży internetowej. Sklep oferuje produkty uwzględniając najnowsze trendy i ciekawe stylizacje na każdą okazję. Towary dostępne na stronie importowane są od ponad dwudziestu producentów z Polski, Włoch, Turcji i Francji.
Dni takie jak Black Friday powodowały tak duże obciążenie na serwerach sklepu Fasardi.com, że strona stawała się niedostępna. Narażało to firmę Lisbon na utratę przychodów w najbardziej dochodowym okresie.
- Naszym zadaniem było przygotowanie sklepu www.fasardi.com do sprawnej obsługi klientów sklepu, w oparciu o usługi Amazon Web Services.
- Podstawowym problemem firmy Lisbon było zapewnienie sprawnej obsługi sprzedaży w trakcie trwania promocji zwiększających zainteresowanie ofertą sklepu.
- Serwery witryny www.fasardi.com nie były w stanie wysyłać więcej niż 2000 wiadomości e-mail dziennie, co ograniczało znacząco możliwości działań marketingowych.
- Nie bez znaczenia dla ciągłości działania biznesu była również stabilność działania infrastruktury i niesatysfakcjonujące wsparcie dostawcy usług hostingowych.
Rozwiązanie
- Pierwszym krokiem był audyt stanu zastanego w celu rozpoznania architektury oraz ewidencji systemów i integracji pomiędzy sklepem a innymi systemami używanymi przez Klienta.
- W ramach audytu przeprowadziliśmy:Analizę wydajności istniejącego systemu, Identyfikację wąskich gardeł, Wstępny szacunek kosztów utrzymania w zależności od przyjętego wariantu migracji.
- Na nowo zaprojektowaliśmy architekturę systemu w oparciu o usług Amazon Web Services. Wybór padł na metodę Re-platform, czyli zmianę architektury z bazującej na systemach wirtualnych na opartą o systemy zarządzane częściowo przez AWS (usługi PaaS), a częściowo działające jak dotąd na systemach wirtualnych przez Univio (IaaS).
- Pierwszy szybki zysk z migracji to zmniejszenie nadmiernego obciążenia serwerów przy użyciu Content Deliver Network (Amazon CloudFront), który przejął obsługę żądań do obiektów statycznych (mediów).
- Responsywność serwisu została poprawiona przez zastosowanie cache’a Amazon ElastiCache for Redis, baza danych przeniesiona z silnika MySQL do MariaDB w nowszej wersji a rozmiar i zasoby poszczególnych komponentów dopasowane do faktycznych potrzeb serwisu.
- Problemy z wysyłaniem newsletterów rozwiązaliśmy używając Amazon Simple Email Service. Usługa SES pozwala nie tylko na wysyłkę maili z powiadomieniami o statusie zamówienia, ale także pozwala na kontrolowanie reputacji własnych kont e-mail.